WARSZTATY
KONKURS
BIZnet


Zgłoś zespół

O konkursie

Trwa rekrutacja do konkursu realizowanego w ramach projektu “BIZnet – nauka przedsiębiorczości z wykorzystaniem internetowej gry ekonomicznej” realizowanego przez Stowarzyszenie “Razem na wyżyny” z wykorzystaniem Branżowych Symulacji Biznesowych.

Konkurs jest skierowany uczniów szkół podstawowych, którzy chcą sprawdzić się jako właściciele swojego biznesu. Podczas rozgrywki eliminacyjnej max. 3 osobowe zespoły uczestników wcielą się we współwłaścicieli wirtualnych przedsiębiorstw. Zadaniem uczniów będzie założenie i poprowadzenie wirtualnych firm na konkurencyjnych rynkach. W trakcie konkursu uczniowie będą podejmowali realistyczne decyzje biznesowe m.in. takie jak: zatrudnianie pracowników, ustalanie wynagrodzeń, zakup sprzętów, wydatki na marketing czy ustalanie ceny.

Udział uczniów w konkursie będzie wymagał od nich wygospodarowania czasu na podjęcie decyzji biznesowych w każdym tygodniu konkursowym. W zależności od zaangażowania zespołu i podziału prac pomiędzy uczniami może to oscylować pomiędzy kilka, a nawet dla najbardziej zaangażowanych zespołów kilkanaście godzin tygodniowo. Ilość poświęconego czasu będzie zależała od członków zespołów.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie wszytskich uczniów, którzy chcieliby się sprawdzić w roli przedsiębiorcy.  Pamiętajcie, że poza fajną zabawą i sprawdzeniem się  na zwycięzców czekają cenne nagrody!

Harmonogram warsztatów i konkursu

 • 05 - 18.11.2021

  1

  Rekrutacja uczestników

 • 22 - 26.11.2021

  Warsztaty z przedsiębiorczości

  2

  22 - 26.11.2021

 • 26.11.2021

  3

  Początek rozgrywki

 • 26.11.2021 - 22.12.2021

  Rozgrywka konkursowa

  4

  26.11.2021 - 22.12.2021

 • Styczeń 2022

  5

  Wyniki konkursu - konferencja zamykająca

Zgłoś zespół

Zgłoś zespół, który będzie rywalizował w konkursie w ramach projektu BIZnet. Pamiętaj, że zespół musi się składać z 3 osób.

Wykorzystywane symulacje

Branżowa Symulacja Biznesowa “Sklep elektro” to możliwość wcielenia się w rolę współwłaściciela sklepu zajmującej się sprzedażą sprzętu elektronicznego. Uczestnicy rozgrywki podejmują szereg decyzji, z którymi spotykają się przedsiębiorcy na co dzień rozwijający sklpey eletktroniczne. Gry dydaktyczne, jakimi są symulacje biznesowe świetnie sprawdzą się jako narzędzie do nabywania kompetencji przedsiębiorczych.. Więcej…

Materiały

Regulamin konkursu

Dokument zawiera szczegółowe informacje dot. konkursu organizowanego w ramach projektu BIZnet. 

Harmonogram rund decyzyjnych

Dokument zawiera szczegółowy harmonogram decyzji, które należy podjąć w trakcie konkursu organizowanego w ramach projektu BIZnet.

Instrukcja obsługi – Sklep elektro

Dokument zawiera instrukcję obsługi do branżowej symulacji biznesowej Sklep elektro.

Kanał YouTube – filmy instruktażowe

Przycisk kieruje do kanału na YouTube, gdzie znajdują sie filmy instruktażowe dot. obsługi symulacji. 

Informacje o Konkursie​

„BIZnet – nauka przedsiębiorczości z wykorzystaniem internetowej gry ekonomicznej” realizowanej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Operacja pn. „BIZnet – nauka przedsiębiorczości z wykorzystaniem internetowej gry ekonomicznej” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z organizatorami!

Małgorzata Lew
Małgorzata Lew
E-mail
Telefon
Wojciech Pitura
E-mail
Telefon