Branżowe Symulacje Biznesowe Revas to jedyne na świecie symulacje biznesowe wyróżnione amerykańskim certyfikatem jakości ISTE. Certyfikat potwierdza, że gry spełniają najwyższe standardy technologiczne. Symulacje pomagają studentom uczyć się biznesu w praktyczny sposób oraz rozwijać kompetencje menedżerskie. Sprawdź, jakie korzyści niesie ze sobą wdrożenie symulacji na zajęciach!
Branżowe Symulacje Biznesowe to nowoczesne narzędzie edukacyjne do nauki biznesu i zarządzania. Rozgrywki polegają na tym, że studenci dobierają się w kilkuosobowe zespoły i wspólnie zarządzają wirtualnymi firmami w jednej z 19 dostępnych branż. Gracze mają możliwość podejmowania realistycznych decyzji biznesowych w bezpiecznym, wirtualnym środowisku. Brzmi ciekawie? Poniżej znajdziesz 7 powodów, dla których warto rozpocząć rozgrywki na Twojej uczelni.
Rozwój kompetencji miękkich – kompetencje 4K w nauce biznesu i zarządzania
Zajęcia z symulacjami kształtują tzw. kompetencje 4K (komunikacja, krytyczne myślenie, kooperacja, kreatywność). Studenci na zajęciach zakładają i prowadzą swoje wirtualne firmy w jednej z 19 dostępnych branż. Robią to najczęściej w kilkuosobowych grupach. Kształtują w ten sposób kompetencje miękkie – komunikacja i kooperacja. Podejmując realistyczne decyzje biznesowe (organizacja firmy, zakup sprzętu, zatrudnienie pracowników, sprzedaż, finanse czy marketing) wykorzystują swoją kreatywność. Studenci po każdej rundzie analizują wyniki i skutki podjętych decyzji, co rozwija ich zdolność do krytycznego myślenia.
Zaangażowanie studentów i lepsze wyniki w nauce
Dzięki wykorzystaniu Branżowych Symulacji Biznesowych zajęcia nabierają bardziej praktycznego charakteru. Pojawia się element grywalizacji, co dodatkowo motywuje graczy do działania i wymyślania coraz lepszych strategii biznesowych dla swoich wirtualnych firm. Po każdej rundzie, czyli każdym wirtualnym miesiącu, gracze mają dostęp do karty wyników. Daje im to możliwość sprawdzenia, jak wypadają na tle innych drużyn (konkurencji). To świetny pretekst do wspólnej analizy i dyskusji. Zajęcia w takiej formie są dla studentów ciekawsze.Świadczą o tym założenia stożka doświadczenia Dale’a. Wynika z nich, że gry edukacyjne zwiększają efektywność nauki z ok. 5-10% do 70-80%.
Wsparcie dla wykładowcy
Symulacje są pomocnym narzędziem pracy dla wykładowcy. Prowadzący zajęcia nie musi stale nadzorować przebiegu gry. Dla studentów są dostępne materiały pomocnicze, filmy i instrukcje, w których gracze samodzielnie mogą odszukać przydatne informacje. Podczas rozgrywek możliwe jest wykorzystywanie tutoringu rówieśniczego (Peer tutoringu), czyli formy uczenia się opartego na współpracy, dzięki któremu zarówno instruktor (Mentor/Tutor), jak i studenci rozwijają swoją wiedzę i umiejętności.
Oferta dostosowana do budżetu każdej uczelni
Branżowe Symulacje Biznesowe Revas mają ofertę dostosowaną dla każdej uczelni. Pomagamy indywidualnie dobrać pakiet do potrzeb. Poza tym informujemy na bieżąco o nowych programach dofinansowań z Unii Europejskiej dla uczelni wyższych. Takie dofinansowania pozwalają na pokrycie części kosztów i wdrożenie symulacji w ramach projektu.
Promowanie uczelni wśród studentów
Nowoczesne rozwiązania w edukacji przynoszą uczelni szereg korzyści. Oprócz wsparcia w nauczaniu obecnych studentów, symulacje mogą zachęcić uczniów szkół ponadpodstawowych do wyboru uczelni, która ma gry w swojej ofercie. Gry edukacyjne wykorzystywane na zajęciach mogą być ciekawą i efektywną formą promocji.
Certyfikaty i cyfrowe odznaki w aplikacji Odznaka+
Każdy zgłoszony przez uczelnię wykładowca przechodzi szkolenie na Trenera Branżowych Symulacji Biznesowych, po którym otrzymuje certyfikat, a od niedawna także cyfrową odznakę w aplikacji Odznaka +! Revas certyfikuje również studentów, już niedługo zacznie również wydawanie dla nich cyfrowych odznak.
Teoria uzupełniona przez praktykę
Nasz zespół wierzy, że sama teoria może nie być wystarczająca, aby dobrze przygotować studenta do jego przyszłego życia zawodowego. Branżowe Symulacje Biznesowe mają stwarzać bezpieczne środowisko do podejmowania decyzji i nauki na podstawie ich konsekwencji. Wykorzystując symulacje, studenci mają okazję do sprawdzenia się w roli wirtualnych menedżerów. Zyskują dzięki temu praktyczne doświadczenie, które przyda im się na rynku pracy.
Potrzebne są dodatkowe argumenty?
Chętnie opowiemy więcej o korzyściach płynących z wdrożenia symulacji. Skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się więcej.
Data publikacji