
Start-up Jump to program skierowany do młodych przedsiębiorczych warszawiaków.
Od 2017 roku odbyło się już V edycji projektu. W tym roku organizator – Warszawskie Centrum Edukacji i Innowacji Społecznych zaprosiło Revas do współpracy w tym jakże ważnym z punktu widzenia edukacji przedsiębiorczości przedsięwzięciu.
Branżowe Symulacje Biznesowe, były wykorzystane do przeprowadzenia konkursu, który składał się z trzech etapów:
Etap I
W ramach pierwszego etapu zostały przeprowadzone 4 godzinne warsztaty z wykorzystaniem Branżowej Symulacji Biznesowej – Biuro Podróży, w sumie dla 7 warszawskich szkół. W trakcie warsztatów powstało 40 zespołów uczniowskich, które założyły, a w późniejszym etapie poprowadziły 40 biur podróży. Konkurowały one na 7 wirtualnych rykach. Podczas gry ekonomicznej uczniowie przeszli przez 4 pierwsze rundy (4 wirtualne miesiące działalności gospodarczej). Już na początkowym etapie zauważyć można było duże zaangażowanie oraz wysoką jakość podejmowanych decyzji – potwierdza Wojciech Pitura z Revas.
Zespoły, które zajęły miejsce 1 i 2 w rywalizacji firm uczniowskich z CXXII LO im. I. Domeyki w Warszawie.
Etap II
W ramach drugiego etapu uczniowie, już w domach realizowali kolejne decyzje biznesowe. Harmonogram przewidywał zdalną pracę uczniów przez 4 tygodnie. W tym czasie podejmowali oni szereg ważnych decyzji dotyczących: wydatków na reklamę, zakupu sprzętu, zatrudniania pracowników czy uruchamiania kolejnych destynacji i ustalania ich cen. Wyniki, które osiągnęli uczniowie były na najwyższym poziomie, a wyniki wirtualnych firm zarządzanych przez ich zespoły rosły z miesiąca na miesiąc coraz bardziej dynamicznie.
Etap III
W ramach trzeciego etapu odbyło się zakończenie projektu Start-up Jump oraz ogłoszenie wyników. Rozstrzygnięcie rywalizacji zespołów miało miejsce w Centralnym Domu Technologii w Warszawie podczas oficjalnej gali, w której udział wzięli uczniowie, nauczyciele przedsiębiorczości, przedstawiciele Revas oraz wydziału edukacji Urzędu Stołecznego Miasta Warszawy, a także wiceprezydent stolicy Michał Olszewski. Po ogłoszeniu wyników uczniowie otrzymali prezenty ufundowane przez Miasto Stołeczne Warszawa oraz Revas – Branżowe Symulacje Biznesowe.
To co najbardziej nas cieszy to zadowoleni uczniowie, którzy oceniają konkurs między innymi tak:
„Zdecydowanie polecam! Znakomity pomysł na rozwój swoich umiejętności i ich praktyczne zastosowanie.”
Ostateczne wyniki gry ekonomicznej:
Miejsce 1 zajął zespół BastetSmile z CXXII LO im. I. Domeyki w Warszawie.
Miejsce 2 zajął zespół Travelux z CXXII LO im. I. Domeyki w Warszawie.
Miejsce 3 zajął zespół Travelstory z Zespół Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka.
Chcesz przeprowadzić w swoim mieście konkurs z wykorzystaniem Branżowych Symulacji Biznesowych? Skontaktuj się z nami!
Kategoria
Data publikacji