16 maja w centrum MsMermaid na ulicy Wioślarskiej w Warszawie odbyła się konferencja Microsoft EduDays 2019 – Szkoła Przyszłości, a dzień później – Uczelnia przyszłości w ramach której firma Microsoft zaprezentowała koncept zarówno szkoły jak i uczelni przyszłości.
Prelegenci w trakcie wystąpień podczas konferencji Microsoft EduDays 2019 – Szkoła Przyszłości debat dyskutowali o przyszłości sektora edukacyjnego. Tematem przewodnim było wykorzystanie najnowszych rozwiązań technologicznych w procesie nauczania w kontekście przyszłości dla oświaty i szkolnictwa. Konferencja zgromadziła liczne grono przedstawicieli środowiska edukacji, uczelni, samorządów i instytucji centralnych. Na konferencji swoje rozwiązania prezentowały takie firmy jak: Dell, Acer, HP, Lenovo, Samsung no i oczywiście Microsoft. Obok międzynarodowych gigantów, pionierów we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań znalazły się również polskie firmy w tym Revas – Branżowe Symulacje Biznesowe.
O rewolucji cyfrowej w edukacji
Konferencję otworzyła sesja plenarna, podczas której zgromadzeni goście mogli posłuchać wystąpień m.in. Artura Partyki trzykrotnego olimpijczyka, mówcę motywacyjnego. Wśród prelegentów pojawili się również: dr Maciej Jakubowski z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Rafał Lew-Starowicz, Zastępca Dyrektora w Departamencie Podręczników, Programów i Innowacji w MEN. Rafał Lew-Starowicz przedstawił zrealizowane i zainicjowane na przestrzeni ostatnich lat działania ministerstwa na rzecz cyfryzacji polskich szkół.
Szkoła przyszłości, czyli jaka?
“Kiedy dzisiejsze przedszkolaki staną się absolwentami, świat będzie mocno odmienny od tego, którego doświadczył poprzednie pokolenia”
– tak zespół Microsoft dla Edukacji opisywał ideę stojącą za organizacją konferencji. Jak podała Olga Svyrydenko, odpowiedzialna za współpracę Microsoftu z sektorem edukacji w Europie Środkowo-Wschodniej, aż 80% zawodów, w których będą pracować dzisiejsi uczniowie, jeszcze nie istnieje. Jakie wyzwania sytuacja ta stawia przed sektorem edukacji i jak przygotować młodych ludzi do debiutu na rynku pracy, który przechodzi właśnie rewolucję? Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy konferencji. Goście mogli też na własne oczy zobaczyć, jak może wyglądać szkoła i uczelnia przyszłości, wykorzystująca w procesie nauczania najnowsze osiągnięcia technologii. W interaktywnej strefie Szkoły Przyszłości oraz Uczelnia Przyszłości każdy z nich mógł przetestować gotowe do wdrożenia innowacyjne rozwiązania edukacyjne w tym Branżowe Symulacje Biznesowe Revas do zarządzania przedsiębiorstwem w wybranej branży.
Data publikacji