Kujawsko-Pomorskie Mistrzostwa Menedżerskie -Turniej Przedsiębiorczości Społecznej to konkurs biznesowy z elementami ekonomii społecznej organizowany przez Revas – Branżowe Symulacje Biznesowe na zlecenie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu dla uczniów szkół ponadpodstawowych z obszaru województwa kujawsko-pomorskiego. Uczniowie przez kilka tygodni w 3-osobowych zespołach prowadzili wirtualne Agencje Eventowe w formie spółdzielni socjalnej, wykorzystując Branżowe Symulacje Biznesowe. Jest to pierwszy tego typu konkurs na skalę województwa.
Kujawsko-Pomorskie Mistrzostwa Menedżerskie – Turniej Przedsiębiorczości społecznej to dla uczniów okazja do zdobycia praktycznego doświadczenia biznesowego. Po trudnych eliminacjach i zaciętej rozgrywce finałowej poznaliśmy najlepszych z najlepszych.
O konkursie
W konkursie wykorzystano Branżowe Symulacje Biznesowe Revas, dzięki którym uczniowie podejmowali decyzje biznesowe w bezpiecznym, wirtualnym środowisku. W trakcie konkursu uczniowie zajmowali się przygotowaniem oferty usług, inwestycjami, HR-em, sprzedażą, marketingiem, a także finansami. W konkursie istotną rolę miały decyzje związane z ESG.
Po każdej rundzie decyzyjnej uczniowie otrzymywali wyniki swoich działań, które stawały się podstawą do analizy, wyciągania wniosków oraz wprowadzania korekt do swoich strategii biznesowych.
W każdym tygodniu uczniowie mieli zapewnione spotkanie z doświadczonym trenerem Branżowych Symulacji Biznesowych, który szczegółowo omawiał zakres decyzji w poszczególnych rundach oraz ostrzegał przed możliwymi błędami.
W ramach konkursu, co tydzień odbywały się wykłady dot. ekonomii społecznej, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z funkcjonowaniem spółdzielni socjalnych. Ekspertem prowadzącym wykłady był Pan Artur Kaniecki – Prezes Spółdzielnie Socjalnej – Studio M6, Aleksander Jarzemski – specjalista ROPS Toruń.
Dzięki udziałowi w konkursie uczniowie zyskali nie tylko praktyczne doświadczenie biznesowe, ale także umiejętności związane z prowadzeniem własnej spółdzielni socjalnej, kształtując przy tym kompetencje przyszłości (4K).
Eliminacje
Pierwszym etapem konkursu były eliminacje online, w których uczestniczyło 74 trzyosobowe zespoły ze szkół ponadpodstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego. Zespoły uczniowskie zostały podzielone na 8 rynków (wirtualnych miast) i przez 5 tygodni prowadziły wirtualne agencje eventowe na konkurencyjnym rynku. Eliminacje rozpoczęły się 13.05.2024 roku. Po ciężkich bojach, do wielkiego finału awansowały najlepsze wirtualne firmy z każdego rynku.
W wyniku eliminacji, do finału zostało zakwalifikowanych 8 zespołów z najlepszymi wynikami działalności.
Wielki Finał
W dniu 19 czerwca 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu odbył się wielki finał konkursu. Podczas rozgrywki finałowej 8 najlepszych zespołów z eliminacji mierzyło się o tytuł najlepszego zespołu uczniowskiego prowadzącego wirtualną spółdzielnię socjalną – agencję eventową. Uczniowie w rozgrywce finałowej prowadzili swoje agencje przez 7 wirtualnych miesięcy. Rywalizacja była bardzo zacięta, a ranking wirtualnych spółdzielni socjalnych zmieniał się co rundę. Ostatecznie zwyciężył zespół Cena sukcesu reprezentujący VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy w składzie: Magdalena Grzechowiak, Mikołaj Czaczyk, Kamil Sikora. Opiekunem zespołu była Pani Katarzyna Sobczak.
Gratulacje oraz nagrody, pamiątkowe medale i puchary wręczyli goście wielkiego finału: Pani Sylwia Stecyk -Brochocka – Zastępca Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu, Artur Kaniecki Prezes Zarządu Fundacji Studio M6,Krzystofa Strzeleckiego – Wiceprezesa Zarządu Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego – oddział w Bydgoszczy oraz Wojciecha Pitury – Prezesa Zarządu Revas.
Zwycięzcy Finałowej Rozgrywki
Miejsce 1: Zespół „Cena Sukcesu”, VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, Magdalena Grzechowiak, Mikołaj Czaczyk, Kamil Sikora. Opiekun zespołu: Katarzyna Sobczak
Miejsce 2: Zespół „k5JG”, Zespół Szkół w Mogilnie, Hubert Fojutowski, Michał Kaszyński, Franciszek Matusiak. Opiekun zespołu: Anna Mozgowiec
Miejsce 3: Zespół „zka event”, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy, Zuzanna Gaitkowska Karolina Lubczyńska. Opiekun zespołu: Marzena Nozderka
.
Organizator i partnerzy
Organizator: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu
Realizator: Revas-Branżowe Symulacje Biznesowe, który jest wiodącą firmą specjalizującą się w tworzeniu Branżowych Symulacji Biznesowych dla szkół, uczelni i biznesu na całym świecie. Firma pomaga nauczycielom w przejściu od nauczania „o biznesie” do rzeczywistego „nauczania biznesu”. Symulacje Revas pozwalają uczniom prowadzić wirtualne firmy podczas zajęć, co umożliwia im zdobycie praktycznych umiejętności w bezpiecznym, pozbawionym ryzyka środowisku. Ponad 900 instytucji na całym świecie wykorzystuje Branżowe Symulacje Biznesowe Revas na zajęciach. Wirtualne firmy poprowadziło już prawie 250 000 użytkowników.
Branżowe Symulacje Biznesowe Revas posiadają certyfikaty jakości międzynarodowych instytucji edukacyjnych EAF (Finlandia) oraz ISTE (USA). Revas jest laureatem konkursu Deloitte Technology Fast 50. Więcej informacji o Revas można znaleźć na stronie www.revas.pl
Patronat honorowy: Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Bydgoszczy
Wszystkim finalistom dziękujemy a zwycięzcom gratulujemy!
NAUCZYCIELU – Sprawdź jak możesz upraktycznić swoje zajęcia biznesowe w szkole
Data publikacji