
To były dwa dni pełne napięcia, intensywnych decyzji i bezkompromisowej walki o miano najlepszych akademickich menedżerów w Polsce! 21–22 maja 2025 roku, podczas prestiżowego Carpathian Startup Fest w Jasionce k. Rzeszowa, odbył się długo wyczekiwany finał Akademickich Mistrzostw Menedżerskich (AMM) – najważniejszego w kraju konkursu łączącego teorię z praktyką w świecie biznesu akademickiego.
Przeczytaj artykuł i sprawdź, kto zdobył tytuł Mistrza #AMM_2025
Finał Akademickich Mistrzostw Menedżerskich
Po sześciu tygodniach eliminacji i strategicznych zmagań, nadszedł czas na decydujące starcie. Dziesięć najlepszych zespołów z całej Polski po raz pierwszy stanęło twarzą w twarz – nie w przestrzeni wirtualnej, lecz w jednej sali, pod czujnym okiem mentorów, partnerów i ekspertów ze świata biznesu. Przez sześć rund decyzyjnych, opartych na zaawansowanej symulacji agencja interaktywna, uczestnicy walczyli nie tylko o zwycięstwo, ale i o prestiż, który może otworzyć drzwi do wielkiej kariery.
Napięcie rosło z każdą rundą, a każda decyzja mogła przesądzić o sukcesie lub porażce. W sali wyczuwało się koncentrację, determinację i… ekscytację – bo stawką był nie tylko tytuł, ale również realne pieniądze i zawodowa przyszłość.
Zwycięzcy
Tegoroczna edycja przejdzie do historii. Do udziału zgłosiło się aż 900 studentów z 108 uczelni, wspieranych przez blisko 300 wykładowców – to rekordowe liczby, które podkreślają rosnącą rangę AMM jako jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń akademickich w kraju.
Z dziesięciu finałowych zespołów, na podium stanęli ci, którzy w decydującej rozgrywce wykazali się najwyższym poziomem wiedzy, współpracy i umiejętności menedżerskich.
I miejsce: Zespół ELEKTRYCZEK z Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej, w składzie: Eliza Kwiatkowska, Agnieszka Marjańska, Beata Kobacka (opiekun: dr inż. Agnieszka Pietras).
II miejsce: Zespół SZTROMEX z Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu – Filia w Opolu, w składzie:, Łukasz Koj, Justyna Wiktor, Szymon Jędrzejczak (opiekun: mgr Damian Kaźmierczak)
III miejsce: Zespół KBS BIOSUS z Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, w składzie: Klaudiusz Tomczyk, Patryk Mierzejewski, Marcin Jasiak (opiekun: mgr inż. Jacek Major)
IV miejsce: Zespół SPÓŁKAZŁO z Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej, w składzie: Julia Kreft, Damian Skinder, Piotr Leo (opiekun: dr Piotr Kasprzak)
Zobacz relację z finału #AMM2025
Gratulacje dla pozostałych finalistów
Zespół SKELEKTRO z Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, w składzie: Paweł Domitrz, Krzysztof Rojek, Cyprian Nowicki (opiekun: dr hab. Emil Bukłaha, prof. SGH)
Zespół BITS z Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, w składzie: Michał Humięcki, Kinga Skowrońska, Marcin Podkiwiński (opiekun: dr Mikołaj Stolarski)
Zespół KL@WI z Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, w składzie: Klaudia Jankowska, Aleksandra Kraska, Wiktoria Sebesta (opiekun: dr hab. Edyta Rutkowska-Tomaszewska, prof UWr)
Zespół CARBONPIXELS z Wydziału Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, w składzie: Bartosz Opioła, Marcel Radwański, Szymon Ziajski (opiekun: mgr inż. Tomasz Dziubiński)
Zespół ELECTROCAT z Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Opolskiego, w składzie: Adam Strąg, Bartosz Plewa, Agata Wolnik (opiekun: dr Sabina Wyrwich-Płotka)
Zespół POWERON z Wydziału Ekonomicznego Akademii im. Jakuba z Paradyża, w składzie: Martyna Cieślak, Kamil Paluszak, Michał Mikołajczak (opiekun: dr Andrzej Kuciński)
Nagrody
Partnerzy – siła, która stoi za sukcesem AMM
Za sukcesem wydarzenia stoją silni partnerzy. Partner główny AMM 2025, czyli Drosed Holding, który był fundatorem nagród i staży dla zwycięzców. Patronat honorowy objęli: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego.
Wydarzenie wsparli także: Żabka Polska, Studium Przedsiębiorczości, Podkarpackie Centrum Innowacji, Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego, Carpathian Startup Fest, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Fundacja GPW, Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, Perspektywy, Eurostudent, MamBiznes, TVP3 Rzeszów, Niezależne Zrzeszenie Studentów, Gospodarka Podkarpacka, Nowiny 24.
#AMM_2026
Trzecia, rekordowa pod względem liczby uczestników, edycja Akademickich Mistrzostw Menedżerskich po raz kolejny udowodniła rangę konkursu, jako jednego z najważniejszych wydarzeń biznesowych w środowisku akademickim. Z roku na rok Akademickie Mistrzostwa Menedżerskie pokazują, jak ogromny potencjał drzemie w studentach polskich uczelni. Rosnący poziom rywalizacji, coraz bardziej zaawansowane strategie i dynamiczne symulacje to najlepszy dowód na to, że edukacja przedsiębiorcza w Polsce ma się coraz lepiej.
Już teraz odliczamy dni do #AMM_2026 – kolejnej edycji, nowych emocji i kolejnych niesamowitych historii. Do zobaczenia!
Data publikacji