POMORSKIE
MISTRZOSTWA
WIRTUALNEJ
PRZEDSIĘBIORCZOŚCI


Sprawdź wyniki

O konkursie

Trwa rekrutacja  do konkursu biznesowego Pomorskie Mistrzostwa Wirtualnej Przedsiębiorczości  z wykorzystaniem Branżowych Symulacji Biznesowych.

Zapraszamy do przeczytania artykułu „Jak uczyć młodzież biznesu, a nie o biznesie” na przykładzie konkursu Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie”.

Konkurs jest skierowany do studentów uczelni wyższych z całego województwa pomorskiego, którzy chcą sprawdzić się jako właściciele swojego biznesu. Podczas rozgrywki eliminacyjnej 3 – 5 osobowe zespoły uczestników wcielą się we współwłaścicieli wirtualnych przedsiębiorstw, w tym przypadku – agencji interaktywnych. Zadaniem studentów będzie założenie i poprowadzenie agencji interaktywnych na konkurencyjnym rynku. W trakcie konkursu studenci będą podejmowali realistyczne decyzje biznesowe m.in. takie jak: zatrudnianie pracowników, ustalanie wynagrodzeń, zakup sprzętów, wydatki na marketing czy ustalanie ceny.

Udział studentów w konkursie będzie wymagał od nich wygospodarowania czasu na podjęcie decyzji biznesowych w każdym tygodniu konkursowym. W zależności od zaangażowania zespołu i podziału prac pomiędzy studentami może to oscylować pomiędzy kilka, a nawet dla najbardziej zaangażowanych zespołów kilkanaście godzin tygodniowo. Ilość poświęconego czasu będzie zależała od członków zespołów.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie wszytskich studentów, którzy chcieliby się sprawdzić w roli przedsiębiorcy.  Pamiętajcie, że poza fajną zabawą i sprawdzeniem się  na zwycięzców czekają cenne nagrody!

Harmonogram konkursu

 • 04 - 20.10.2021

  1

  Rekrutacja uczestników

 • 21.10.2021

  Wyniki rekrutacji

  2

  21.10.2021

 • 25.10.2021

  3

  Początek rozgrywki

 • 25.10.2021 - 03.12.2021

  Rozgrywka konkursowa

  4

  25.10.2021 - 03.12.2021

 • 03.12.2021

  5

  Wyniki konkursu

Sprawdź wyniki

Zakończyliśmy rozgrywki w ramach Pomorskich Mistrzostwach Wirtualnej Przedsiębiorczości. Kliknij w przycisk poniżej, by sprawdzić wyniki.

Wykorzystywane symulacje

Branżowa Symulacja Biznesowa “Agencja interaktywna” to możliwość wcielenia się w rolę współwłaściciela agencji zajmującej się tworzeniem stron www czy prowadzenia kampanii marketingowych. Uczestnicy rozgrywki podejmują szereg decyzji, z którymi spotykają się przedsiębiorcy na co dzień rozwijający agencje interaktywne. Gry dydaktyczne, jakimi są symulacje biznesowe świetnie sprawdzą się jako narzędzie do nabywania kompetencji przedsiębiorczych.. Więcej…

Materiały

Regulamin konkursu

Dokument zawiera szczegółowe informacje dot. konkursu Pomorskie Mistrzostwa Wirtualnej Przedsiębiorczości.

Oświadczenie (klauzula informacyjna)

Dokument zawiera szczegółowe informacje dot. klauzuli poufności.

Harmonogram rund decyzyjnych

Dokument zawiera szczegółowy harmonogram decyzji, które należy podjąć w trakcie konkursu Pomorskie Mistrzostwa Wirtualnej Przedsiębiorczości.

Instrukcja obsługi – Agencja interaktywna

Dokument zawiera instrukcję obsługi do branżowej symulacji biznesowej Agencja interaktywna.

Kanał YouTube – filmy instruktażowe

Przycisk kieruje do kanału na YouTube, gdzie znajdują sie filmy instruktażowe dot. obsługi symulacji. 

Informacje o Konkursie​

Pomorskie Mistrzostwa Wirtualnej Przedsiębiorczości są realizowane w ramach projektu „Smart Progress – Animacja rozwoju obszarów Inteligentnych Specjalizacji Pomorza jako element Procesu Przedsiębiorczego Odkrywania”, finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z organizatorami!

Kamil Wierciński
E-mail
Telefon
Wojciech Pitura
E-mail
Telefon