Praktyki z wykorzystaniem
wirtualnego przedsiębiorstwa
Zrealizuj praktyki online korzystając z Branżowych
Symulacji Biznesowych od Revas
Nie jesteśmy organizatorem praktyk. Jako Revas udostępniamy symulacje, które mogą być wykorzystane m.in. jako narzędzie do zaliczenia praktyk w formie wirtualnego przedsiębiorstwa. Bazując na naszym doświadczeniu w pracy ze szkołami i uczelniami przygotowaliśmy instrukcję, która krok po kroku przeprowadzi Cię przez organizację zajęć. Sprawdź nasz artykuł.
Do tej pory z rozwiązania skorzystało ponad 1500 instytucji, o jednej z nich możesz przeczytać TUTAJ. Czy Twoja będzie kolejna?
Dlaczego warto skorzystać
z wirtualnego przedsiębiorstwa?
Metoda praktyk zatwierdzona przez MEN i MNiSW
Praktyczne narzędzie do nauki prowadzenia firmy w wybranej branży
Specjalnie generowany raport potwierdzający odbycie praktyk
Jak wygląda wdrożenie?
01
Rozmowa telefoniczna
Wspólnie dobierzemy optymalny pakiet do potrzeb Twojej instytucji.
02
Zdalne wdrożenie
Przeszkolimy certyfikowanych trenerów oraz pomożemy wdrożyć symulacje na zajęcia.
03
Zajęcia online
Jako certyfikowany trener uruchomisz rozgrywkę, a Twoi uczniowie/studenci zaliczą praktyki w formie wirtualnego przedsiębiorstwa.
04
Zaliczenie praktyk
Jako trener wygenerujesz raport potwierdzający udział w symulacji, który stanie się podstawą do zaliczenia praktyk.
Najczęściej zadawane pytania
Jak aktualnie można realizować praktyki w szkołach i na uczelniach?
Ze względu na epidemię w Polsce i na świecie coraz trudniej jest zrealizować obowiązkowe praktyki w szkoła i uczelniach. Zarówno z rozporządzenia MEN z 29.04.2020 oraz rekomendacji MNiSW wynika, że powinno się zaliczać praktyki na podstawie m.in. wirtualnych przedsiębiorstw czy różnego rodzaju symulacji. Tego typu formy realizacji praktycznych zadań mogą stanowić podstawę do zaliczenia praktyk uczniowi/studentowi.
Czy Branżowe Symulacje Biznesowe to rozwiązanie bezpłatne?
Nie. W pierwszej fazie epidemii jako spółka Revas postanowiliśmy udostępnić nasze rozwiązanie wszystkim chętnym bezpłatnie do końca sierpnia 2020 roku. Od września 2020 wróciliśmy do komercyjnego udostępniania symulacji, tak abyśmy mogli utrzymać zespół który zapewnia poprawne funkcjonowanie narzędzi użytkownikom.
Czy symulacje można traktować jako wirtualne przedsiębiorstwo?
Tak. Branżowe Symulacje Biznesowe to nic innego jak możliwość poprowadzenia wirtualnego przedsiębiorstwa w jednej z piętnastu branż.
Jak wygląda organizacja takich praktyk?
Organizacja praktyk wygląda tak samo jak organizacja zwykłych zajęć z wykorzystaniem Branżowych Symulacji Biznesowych. Instruktor (nauczyciel lub wykładowca) na platformie Revas zamawia symulacje dla swoich uczniów/studentów. Np. 7 zespołów 3 osobowych. W ten sposób powstaje wirtualny rynek na którym powstanie 7 np. wirtualnych serwisów IT. Użytkownicy dołączają do symulacji za pomocą kluczy licencyjnych, które są automatycznie generowane po zamówieniu symulacji przez Instruktora. Uczestnicy rozpoczynają rozgrywkę, rywalizując ze sobą przez 12 rund (12 wirtualnych miesięcy). Czas każdej rundy jest ustalany przez Instruktora i może trwać 1 h, 1 dzień lub 1 tydzień. W wyznaczonych terminach Instruktor przenosi gry do kolejnych rund symulując zachowania rynku. Na zakończenie rozgrywki Instruktor ocenia poszczególne zespoły na podstawie wyników z symulacji.
W jaki sposób można uzyskać potwierdzenie odbycia praktyki?
My jako Revas nie potwierdzamy odbycia praktyk. Jedynie co Instruktor może zrobić to wygenerować raport potwierdzający udział użytkowników w rozgrywce. W raporcie znajdują się takie informacje jak: imię i nazwisko Instruktora, start i koniec rozgrywki, liczba rund, branża, nazwy zespołów wraz z rankingiem, imiona i nazwiska studentów wraz z wynikami na przestrzeni całej rozgrywki.
Czy można zrealizować całe praktyki z wykorzystaniem wyłącznie BSB?
To zależy. Tak naprawdę o tym czy, a jeżeli tak to w jakim zakresie można zrealizować praktyki z wykorzystaniem Branżowych Symulacji Biznesowych ostatecznie decyduje osoba odpowiedzialna za praktyki, gdyż tylko taka osoba ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie, żeby praktyki zaliczać lub nie zaliczyć.
Jak praktyki z symulacjami mają się do praktycznej nauki zawodu jak np. mechanik, fryzjerska czy logistyk?
Jak sama nazwa wskazuje, Branżowe Symulacje Biznesowe są biznesowe i dają możliwość zarządzania wirtualnymi przedsiębiorstwami w różnych branżach. W symulacjach koncentrujemy się na sferze biznesowej, a nie nauczania umiejętności wynikających z zawodu. Np. informatycy w serwisie IT nie będą naprawiać komputerów, a zarządzać serwisem poprzez zatrudnianie pracowników, zakup sprzętów czy ustalaniem cen usług lub wydatków na reklamę.
Czy uczniowie/studenci realizujący praktyki otrzymują zaświadczenie od Revas?
To zależy czy szkoła/uczelnia wykupiła pakiet w którym znajduje się możliwość generowania certyfikatów. Jeżeli posiada taki pakiet, to tak uczniowie/studenci mogą wygenerować sobie certyfikat.
Kto jest opiekunem praktyk realizowanych z wykorzystaniem symulacji biznesowych?
Może to być dowolna osoba, która zostanie przeszkolona przez Revas na Certyfikowanego Trenera Branżowych Symulacji Biznesowych.
Czy Revas może podpisać umowę o przyjęciu praktykanta na praktyki?
Nie. Jako spółka Revas nie mamy ani takich kompetencji ani takich możliwości. Jako Revas jedynie udostępniamy narzędzie Branżowe Symulacje Biznesowe, a to osoby odpowiedzialne za praktyki podejmują decyzję czy, a jeżeli tak to w jaki sposób zrealizować je od strony formalnej wykorzystując symulacje.
Jakie kierunki mogą realizować praktyki z wykorzystaniem symulacji biznesowych?
Na obecną chwilę w portfolio Revas znajduje się 15 różnych branż. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.revas.pl/symulacje
Poznaj symulacje
Masz dodatkowe pytania?
Zaufali nam