Po 5 tygodniach zaciętej rywalizacji, znamy najlepszych wirtualnych menedżerów w Europie, a są nimi: Członkowie zespołu FLYMANIA z Gruzińskiego Uniwersytetu Narodowego SEU, członkowie zespołu ULDUM z Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz członkowie zespołu PEERS ze Szkoły Biznesowej EM Lyon we Francji. Gratulacje!
5 kwietnia, 11 zespołów z 9 europejskich krajów rozpoczęło rywalizację o tytuł najlepszych wirtualnych menedżerów w Europie. Podczas rozgrywki, uczestnicy podejmowali decyzje związane z zatrudnieniem, ofertą i finansami ich wirtualnego Biura podróży z wykorzystaniem Branżowych Symulacji Biznesowych.
Na czym polegał konkurs UBOSS?
W konkursie udział wzięli studenci kierunków takich jak biznes i management, turystyka i catering, jak również zarządzanie zakupami i łańcuchem dostaw.
Podczas symulacji, studenci mogli skorzystać z wiedzy pozyskanej na zajęciach i zaaplikować ją w praktyce podczas podejmowania decyzji w grze przez 7 wirtualnych miesięcy.
Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że udział w konkursie, a co najważniejsze używanie symulacji, pozwoliło im inaczej spojrzeć na prowadzenie własnego biznesu. Podczas zarządzania swoimi biurami podróży, mogli zobaczyć jak wygląda bycie prawdziwym przedsiębiorcą i zaaplikować swoją wiedzę w praktyczne rozwiązania.
Jakie opinie studenci mają o symulacjach?
„Myślę, że nauka teorii, to zupełnie nie to samo co praktyczne doświadczenie. Symulacje biznesowe są świetnym sposobem, aby je zdobyć. Oczywiście, że mi się podoba!” – Shota, Gruziński Uniwersytet Narodowy SEU
„Bardzo podoba mi się prowadzenie własnego biznesu w praktyczny sposób z wykorzystaniem symulacji. Pozwala mi to zobaczyć jak naprawdę wygląda bycie przedsiębiorcą bez ponoszenia żadnego realnego ryzyka.” – Katerina, Uniwersytet w Coventry
„Symulacja jest pomocna z wielu różnych powodów. Wymusza na graczu myślenie strategiczne. Wszystko jest ze sobą połączone. To naprawdę otwiera oczy na to jak prowadzi się prawdziwy biznes.” – Adam, Uniwersytet Panoński
„Odkrywanie tej gry i podejmowanie strategicznych decyzji, ma duży wpływ na naszą wiedzę o biznesie. Sposób w jaki gra jest zaprojektowana jest świetny, ponieważ możemy zobaczyć jak idzie innym drużynom oraz obserwować ich decyzje. Pomaga nam to podejmować decyzje i widzieć jakich kroków powinniśmy unikać w przyszłości. Oczywiście, że gra nam się podoba!” – David, Emlyon Business School
Ranking:
- Team FLYMANIA Georgian National University SEU
- Team ULDUM Kozminski University
- Team PEERS Emlyon Business School (Saint – Etienne)
Nagrodami dla zwycięzców były czytniki ebooków, smart bandy oraz słuchawki bezprzewodowe.
Jesteśmy pewni, że doświadczenie jakie studenci uzyskali poprzez udział w konkursie University BOSS, jest pierwszym krokiem do listy wielu sukcesów naszych nowych przedsiębiorców!
Data publikacji