175 uczniów z 4 szkół podstawowych rozpoczęło właśnie swoją pierwszą biznesową przygodę. Dzięki Branżowym Symulacjom Biznesowym Revas zostali właścicielami wirtualnych sklepików szkolnych. Za nimi 2 dni warsztatów z mentorami, które były wprowadzeniem do miesięcznej rozgrywki konkursowej.
Konkurs został zorganizowany z inicjatywy Urzędu Gminy Kamienna Góra. Jego celem jest pokazanie uczniom w praktyce z czym wiąże się prowadzenie własnej działalności oraz rozbudzenie w nich przedsiębiorczych postaw.
Nauka przedsiębiorczości kształtuje szereg przydatnych postaw. Praca w zespole, kreatywność, odpowiedzialność czy determinacja są cechami, które młodzi ludzie mogą wykorzystać w każdym wariancie swojej ścieżki kariery, nie tylko tej związanej z prowadzeniem własnego biznesu.” – mówi Małgorzata Buszkiewicz, Zastępca Wójta Gminy Kamienna Góra.
Jestem przekonana, że Mistrzostwa Biznesowe w Gminie Kamienna Góra przyniosą wiele korzyści zarówno uczniom jak i nauczycielom. Powszechnie wiadomo, że nauka przez praktykę to najlepszy sposób na zdobywanie nowych umiejętności. – dodaje.
W konkursie biorą udział uczniowie z klas VI-VIII ze Szkoły Podstawowej w Krzeszowie, Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Szarocinie, Szkoły Podstawowe im. Ireny Sendlerowej w Pisarzowicach oraz Szkoły Podstawowej Ptaszkowie.
Co jest zadaniem uczniów?
W ramach rozgrywki uczniowie wcielają się w rolę wirtualnych przedsiębiorców i prowadzą wirtualne Sklepiki szkolne. W symulacji stykają się z tematami, z którymi spotyka się każdy przedsiębiorca – zatrudnienie pracowników, stworzenie oferty sprzedaży czy działań marketingowych. Podczas rozgrywki uczestnicy będą podejmować realne decyzje biznesowe w wirtualnym środowisku, co daje szansę na przetestowanie każdej, nawet najbardziej ryzykownej strategii w bezpieczny sposób.
Przedsiębiorczość to jedna z kompetencji przyszłości, którą warto kształtować już od najmłodszych lat. Doświadczenie biznesu od praktycznej strony, na które pozwala rozgrywka z wykorzystaniem Branżowych Symulacji Biznesowych Revas to dobra okazja do zderzenia wiedzy teoretycznej, którą zdobywają uczniowie na lekcjach z rzeczywistością.” – tłumaczy Wojciech Pitura, Prezes zarządu Revas.
Całość podzielona jest na dwa etapy:
Etap pierwszy to warsztaty stacjonarne, które odbyły się w dniach 9-10 stycznia z trenerami Revas. W ramach warsztatów uczniowie zapoznali się z symulacjami i zrealizowali pierwsze 3 rundy rozgrywki decydując m.in. o nazwie i misji swojej firmy, rolach w zespole, zatrudnieniu pierwszych pracowników czy pierwszym kształcie oferty sprzedażowej.
Drugi etap rozpocznie się 16 stycznia i potrwa do 12 lutego. W tym czasie wirtualni menedżerowie, w tygodniowych odstępach czasu będą podejmować decyzję w ramach 4 rund. Oprócz analizy wyników, dostosowywania strategii do warunków rynkowych ich zadaniem będzie stałe poszerzanie swojej oferty oraz wybór odpowiednich działań marketingowych czy dobór udogodnień dla klientów i pracowników. W tym czasie mogą korzystać ze wsparcia trenerów Revas podczas cotygodniowych konsultacji.
Ogłoszenie wyników i nagrody
Zwycięzców poznamy w marcu 2023 roku na oficjalnej gali. Na najlepszych wirtualnych menedżerów oprócz dobrej zabawy i bezcennego biznesowego doświadczenia czekają również nagrody: takie jak wycieczka do Energylandii, voucher do Flyspot czy karnet wstępu do Parku Trampolin Wild Jump.
Data publikacji