Innowacyjność i jakość Branżowych Symulacji Biznesowych doceniła niezależna instytucja certyfikująca.
Branżowe Symulacje Biznesowe otrzymały certyfikat jakości edukacyjnej przyznawany przez EAF – Education Alliance Finland – wiodącą instytucję certyfikującą rozwiązania edukacyjne z całego świata. To kolejne potwierdzenie tego, jak ważne w dzisiejszym systemie edukacji są praktyczne i innowacyjne rozwiązania do nauki przedsiębiorczości i biznesu.
Czym jest certyfikat jakości Education Alliance Finland?
Education Alliance Finland to zespół naukowców i pedagogów z Finlandii, którzy oceniają produkty edukacyjne pod kątem tego, czego naprawdę uczą i w jaki sposób to robią, a także ich innowacyjności, możliwości angażowania użytkownika oraz łatwości użycia. Ewaluacja opiera się o światowe standardy jakości i międzynarodowe programy nauczania. Metodologia została opracowana przez naukowców z Uniwersytetu w Helsinkach, co biorąc pod uwagę międzynarodowy prestiż fińskiego systemu edukacji, zapewnia solidną ocenę efektywności narzędzi edukacyjnych.
Doskonałe wyniki Branżowych Symulacji Biznesowych
Branżowe Symulacje Biznesowe otrzymały bardzo wysoki wynik zarówno dot. podejścia pedagogicznego otrzymując 91 na 100 punktów, a także angażowania do nauki na poziomie 4,12 na 5 możliwych do zdobycia punktów.
Dodatkowo, oceniający wskazali zestaw umiejętności, które można rozwijać korzystając z Branżowych Symulacji Biznesowych. Zdecydowana większość to umiejętności z zakresu biznesu i przedsiębiorczości, czyli obszary zarządzania firmą, marketingu, ekonomii, finansów i rachunkowości. Podczas zarządzania wirtualną firmą uczestnicy uczą się przykładowo prognozować przychody i koszty, planować zapotrzebowanie na pracowników, a także reagować na zmiany w otoczeniu firmy. Gry ekonomiczne przyczyniają się również znacząco do rozwoju umiejętności w kategorii życie i kariera. Wirtualne środowisko biznesowe daje pole do treningu podejmowania decyzji, wyszukiwania związków przyczynowych pomiędzy decyzjami a wynikami firmy, czy rozwoju umiejętności społecznych. Dodatkowo, dzięki symulacjom można połączyć wiedzę przekazywaną w szkole z umiejętnościami potrzebnymi w prawdziwym życiu. Również w zakresie nauki i innowacji uczestnicy mogą rozwijać myślenie strategiczne i rozwiązywanie problemów, a także uczyć brać odpowiedzialność za wyniki. A dzięki temu, że wszystko odbywa się w wirtualnym środowisku, udział służy również rozwijaniu umiejętności w zakresie ICT.
Mocne strony Branżowych Symulacji Biznesowych
Oceniający wskazali, że sukces w symulacji wymaga ciężkiej pracy, współpracy i podejmowania decyzji, co sprawia, że nauka jest bardzo efektywna. Dodając do tego rywalizację między zespołami, otrzymujemy formułę nauki gwarantującą zaangażowanie i trwałą motywację w dążeniu do osiągania coraz lepszych wyników.
Przez EAF doceniona została również elastyczność wykorzystania gier ekonomicznych na różnego typu zajęciach. Instruktor symulacji może, w zależności od stopnia zaawansowania uczestników, wykorzystać decyzje i przykłady zawarte w symulacji do wyjaśnienia pojęć ekonomicznych i biznesowych. Może również w łatwy sposób kontrolować tempo rozgrywki i jej harmonogram.
Elżbieta Szczepaniak, odpowiedzialna w Revas za współpracę z zagranicą, podsumowuje: Certyfikat Education Alliance Finland jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i pokazuje, że nasze symulacje mogą być z powodzeniem stosowane na całym świecie. Badanie wykazało, że wpisują się w międzynarodowe programy nauczania, są świetnie przygotowane zarówno od strony metodyki, teorii ekonomicznej, a także user experience. Dla nas bardzo ważne jest to, że oceniający, bez wprowadzenia z naszej strony, wskazali dokładnie te same korzyści dla użytkowników, które chcieliśmy osiągnąć, więc mamy obiektywne potwierdzenie, że symulacje naprawdę działają.
Data publikacji